Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Akne İzlerinden Dermapen İle Kurtulun

Bu yazımızda sizlere İzmir güzellik merkezi olarak, dermapen İzmir uygulamaları ve İzmir akne izleri tedavisi hakkında bilgi verdik.

Akneler, kıl kökünde bulunan yağ bezlerinin uzun süren iltihabıdır.

Özellikle ergenlik döneminde sık olarak görülmektedir. Kızlarda 11-16, erkeklerde ise 14-18 yaşları arasında çıkmaktadır. Ergenlik dışında da herhangi bir yaşta görülebilir. Stres, güneş ışığı, kozmetik ürünler, ilaçlar, kadınlarda adet dönemleri akne oluşumuna neden olabilmektedir.

Akneler her yaşta mutlaka tedavi edilmelidir. Oluşum aşamasında tedavi edilirse herhangi bir iz kalmadan iyileşmesi mümkündür. İltihaplı olan akneler ise zaman kaybedilmeden hemen tedavi edilmelidir. Bu aknelerde iz kalma riski çok yüksektir. Akne izleri ince çukurcuklar şeklinde ya da deriden kabarık şekilde ortaya çıkabilir. Bu görüntü kozmetik görünüm açısından oldukça rahatsız edicidir.

Ayrıca aknelerin sıkılması kesinlikle doğru bir hareket değildir. Bu şekilde sivilcenin büyümesine neden olmak mümkündür. Basit bir tedavi ile geçebilecek olan sivilcenin iyileşme süresini uzatırıp iz kalmasına yol açabilirsiniz. Temizlik şartlarına uyulmadan yapılan sivilce sıkma işlemi de ciltte mikrobik enfeksiyonlara neden olmaktadır. Bu nedenle düzenli cilt bakımı yaptırmak, cildin temiz tutulmasına özen gösterilmesi, doğru kozmetik ürün tercihi önemlidir.

Akne izi tedavisinde dermapen tedavisi ile başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Dermapen tedavisinde, dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. Dermapen iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır. Bu cihaz cilt üzerinde mekanik hareketler ile küçük delikler açar. Böylece cilt yüzeyinde oluşan bu küçük delikler ile ciltteki iyileşme mekanizması uyarılır ve önemli büyüme faktörleri ortama salınır. Bu büyüme faktörleri sayesinde cilt hasarı onarılır ve sivilce izleri tedavi edilir.

Dermapen tedavi yönteminin uygulandığı ciltte, doku gelişimi hızlı bir şekilde başlamış olur ve onarım kısa sürede tamamlanır. Bu Tedavi yöntemi, kadın ve erkek ayırmaksızın her cilde uygulanabilen bir tedavi yöntemi olarak da bilinmektedir.

Cildinize gereken özeni göstermek ve kişisel bakımınızı profesyonel bir bakım ile tamamlamak için Artemis Güzellik Merkezini ziyaret edin.  İzmir cilt bakımı uygulaması ve İzmir dermapen tedavisi uygulamaları için bizi arayın.

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.