Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Artemis Güzellikte Yaza Merhaba Kampanyası

Yaza girerken son günlerde biz bayanların kendini şımartmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz. Artemis Güzellik Merkezi olarak sizler için profesyonel cilt bakımı ve kirpik perması uygulaması sadece 149tl. Üstelik ölçülü kaş alımı hediyesi de pakete dahildir.

Bu yazımızda sizlere cilt bakımı İzmir uygulaması ve kirpik perması İzmir uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi veriyoruz.

Cilt Bakımı İzmir Uygulaması

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir.  Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur. Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temizlemesi ve gerekli bakımı yapması gerekir.

Tam bir cilt bakımı İzmir için ayda bir kere Artemis cilt bakım merkezi İzmir e gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu uygulamada;

 1. Özel temizleme sütleri ile yüz boyun ile beraber temizlenir.
 2. Ardından vapozone ile ozon buharı uygulaması yapılır.
 3. Vapozone cilde saf oksijen yayar ve cildin bakıma hazırlanmasını sağlamaktadır.
 4. Vapozonenin süresi kuru ciltli olan kişilerde 10 dakika kadar, normal ciltli kişilerde 20 dakika, akneli ve yağlı ciltlerdeyse 30 dakika kadardır.
 5. Ozon buharı cildi dinlendirir.
 6. Gebeliğin 1. ve 9. aylarında asla uygulanmamalıdır.Komedon pres yöntemiyle siyah noktalar temizlenip, peeling ile ölü hücreler çıkarılır.
 7. Soft peeling yöntemi, primatör adlı alet ile yapılır. Forment peeling yöntemi ise biyolojik kazımayla yapılmaktadır.
 8. İontoferezle ionizasyon, adı verilen yöntem galvenik akım ile cilde ihtiyaç olan maddeleri cildin alt kısmına işlenir.
 9. Maske işlemi cildin tipine göre seçilmektedir. Pakung adı verilen, cilt üstünde kurumayan maske olarak adlandırılır.
 10. Son olarak cilde krem ile 10 ila 15 dakika masaj yapılmaktadır.

 

Kirpik Perması İzmir Uygulaması

Kirpik perması kirpiğe zarar vermeyen, gözlere daha romantik bir görünüm veren ve kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlayan şekillendirici bir uygulamadır.
Ortalama 2-3 ay arası kullanım ömrü olan; uzun ya da kısa fark etmeksizin, aşağıya bakan düz, ince veya sert kirpikleri perma yöntemiyle kıvırmak çok kolay.
Özel yapıştırıcı ve solüsyonlarla uygulanan perma işleminin göze ve kirpiğe zararı olmadığı gibi; daha kıvrık kirpiklerle daha yumuşak ve romantik bir yüz hattına sahip olabilirsiniz.Uygulama profesyonel ellerce yapılmalıdır. Bu uygulamada;

 1. Öncelikle kirpikler temizlenir ve özel olarak imal edilmiş farklı kalınlıklardaki (ince, orta ve kalın gibi) kirpik bigudileri bir cımbız yardımıyla kirpik diplerine özel yapıştırıcısı ile yapıştırılır.
 2. Sonra bir komedon yardımıyla kirpikler yukarı yönde bu yapışkanlı rulonun üzerine dikkatli bir şekilde sarılır.
 3. Üzerine birinci ithal ilaç sürülüp kirpik cinsine göre (15-20 dk.) bekletilir.
 4. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra ikinci solüsyon sürülür.
 5. Daha sonra nemli bir pamuk yardımıyla rulolar (kirpik bigudileri) kirpikten kolayca ayrılır. Bu işlem kirpiklere hiç bir zarar vermez. Tek bir kirpiğiniz dahi düşmez.

İşlemin uygulama süresi 30-40 dk. arasında değişmektedir. Kirpik perması İzmir in kullanım süresi; uzmanınız kirpiğinizin analizini yaptıktan sonra permayı ne kadar kullanabileceğinizi belirtir. Bu süre ortalama üç ay kadardır.

Sizlerde profesyonel cilt bakımı, kirpik perması ve ölçülü kaş alımı İzmir uygulamalarından oluşan bu kampanyamızdan yararlanmak ve diğer işlemlerimiz hakkında bilgi almak için Artemis İzmir Güzellik Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Tel:  0 (232) 364 36 37

 

 

 

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.