Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Cilt Bakımında En Sık Yapılan Hatalı Davranışlar

Pekçok insan cilt bakımı sırasında rutin olarak farkında olmadan hatalar yapabiliyor. Bu hatalar o kadar önemli ki bazen çözümsüz problemlere yol açabiliyor. cilt bakimi karsiyaka izmir uygularken bir uzmandan destek almadan rastgele hareket eden çoğu kişi benzer hataları yapıyor. Artemis izmir karsiyaka guzellik merkezi olarak sizler için cilt bakımında sık yapılan hataları listeledik. Okuyabilirsiniz.

1. Spor sonrası yüzün temizlenmemesi

 

Düzenli spor yapıyorsanız ve özellikle terledikten sonra mutlaka yüzünüzü detaylı temizleyin. Nemlendirici ve iyi bir cilt temizleyici ile spor sonrası cilt temizliği yapabilirsiniz.

2.Güneş kremini sadece kısa süreli yaz aylarında kullanmak

 

Yalnızca yaz aylarında değil güneşin cildimize temas ettiği yılın her gününde güneş ışınlarına karşı güneş kremi kullanmalıyız.

3.Gece ve gündüz kremlerinin rastgele kullanılması

 

Sabahları ve gece uyumadan önce kullandığınız kremler çok önemlidir. Bu kremle, cildimizin ihtiyaç duyduğu etken maddelerin gece ve gündüz farklılık göstereceği için birbirinden ayrılır. Gündüzleri makyaj malzemelerine ve hava kirliliğine maruz kalan cildimizi koruyacak, geceleri ise cildimizi onarıp dinlendirecek kaliteli bakım kremleri kullanılmalıdır.

4. Mevsim Değişikliklerine Göre Cilt Bakım Tarzımızı Değiştirmek

 

Cildimiz mevsim değişikliklerinden etkilenir o yüzden kullanılan nemlendiricilere dikkat edilmeli ve kış aylarında daha çok nemlendirici kullanılmalı.

5. Aşırı Kahve, Çay ve Şeker Tüketmek

 

Cilt güzelliği aynı zamanda içeriden gelir, ve cildinize düşman şekerli asitli ve aşırı kafeinli içecekler içmek yiyecekler yemek cilt sağlığınızı negatif etkiler.

6. Düzenli Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmamak

 

Detaylı ve profesyonel cilt bakımı ayda en az bir kere yapılmalı. izmir cilt bakimi için Artemis Güzellik Merkezi‘ ni arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Artemis Güzellik Merkezi sizler için cilt bakımında kampanyalı fiyatlarla hizmetinizde. Detaylı bilgi almak ve randevu almak için hemen arayın: 0232 364 36 37

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.