Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Cilt kırışıklığı nedenleri nelerdir ?

Cilt Gençleştirme yöntemleri nelerdir ?

Hangi Ciltler Kırışmaya Daha Yatkın?

Kırışıklık yaşla birlikte artık kaçınılmaz oluyor. Ancak çevremizde yaşı 40 üzeri olsa da en az 10 yaş genç bir yüze sahip çok sayıda insan var. Peki, onların sırrı ne? Ya da bizim yanlışlarımız neler?  Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak bu yazımızda hangi cilt tiplerinin kırışıklığa daha yatkın olduğunu anlattık. Gelin birlikte keşfedelim.

Hangi Cilt Tipi Normalden Hızlı Kırışır?

Açık ten rengine sahip ciltlerde kırışıklığın diğer cilt tiplerine göre daha hızlı geliştiğini görüyoruz.  Beyaz bir ten görünüş açısından çok çekici olabiliyor ancak kırışıklığa da çok yatkın oluyor neden mi?

Çünkü açık renkli ten güneş ışığına çok daha kuvvetli bir şekilde maruz kalır. Pigmentleri çok daha hızlı tepki göstererek cilt lekelerinin oluşmasına neden olur. Aynı zamanda güneş ışınlarından koyu renkli bir tene göre daha fazla etkilenir. Bu da cilt lekelerinin yanında çok daha hızlı kırışıklık oluşmasına da neden olur. Güneş ışığının cildimizde bıraktığı etki zamanla birikir ve çok daha hızlı yaşlanmaya ve cilt bozulmalarına neden olur. Bu sebeple dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi uygulayın.

İzmir Artemis Güzellik Merkezi

Neden Bazı İnsanların Cildi Daha Hızlı Kırışır?

Bu noktada çevresel etmenler büyük öneme sahiptir. Doğal beslenme, güneş ışığına çok maruz kalmama, stressiz bir yaşam, spor ve egzersiz gibi birçok nokta cilt gençliğinde fark yaratır.

Sonuçta ciltteki kırışıklık kolajen ve elastin proteinlerinin yapılarının bozulması ve üretiminin azalması sonucu oluşuyor. Bu bozukluklar; beslenme yanlışları, güneşe maruz kalma, sporsuz bir yaşam, yoğun stres gibi durumlarda çok daha hızlı ortaya çıkıyor. Aynı şekilde sık sık kilo değişimi yaşıyor olmak da cildin çok daha hızlı kırışmasına sebep oluyor.

 

Biz  Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezi olarak cildin kolojen dengesini korumak adına lifting uygulaması ile bakımınızı desteklemenizi tavsiye ediyoruz.  Lifting bakımında amaç hücre yenilenmesini teşvik etmek,  cildin yaşlılık nedenlerine karşı koymak,  Hücre savunmasını arttırmak,  hücre yenilenmesini arttırmak, cildin kolejen yapısını korumak ve elastin sentezini artırmak, lenf sistemini uyarmak, kırışıklıkları görünür şekilde azaltmak, cilt metabolizmasını hızlandırmak,  cildin gerginlik ve esnekliğini arttırmak,  cilde canlılık sağlamaktır.

Bu uygulama için İzmir  Cilt Gençleştirme Lifting uygulaması için  Artemis Güzellik Merkezi‘nden randevu alabilirisiniz.

 

 

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.