Yüz yaşlanmasında temel problem cilt dahil olmak üzere kaşlar, yanaklar, boyun gibi tüm yumuşak dokuların yerçekimi ile aşağı doğru sarkmasıdır. Cilt bizi dış etkenlere karşı koruyan doğal bir örtümüzdür.  Aşırı stres gibi sebeplerden dış etkenlere karşı farklı tepkiler gösterir  cildimiz kendisini yenileyemezse parlaklığını, canlılığını kaybeder.  yüz çizgileri derinleşir, cildimiz yorgun ve donuk bir hal alır. Lifting bakımında amaç hücre yenilenmesini teşvik etmek,  cildin yaşlılık nedenlerine karşı koymak,  Hücre savunmasını arttırmak,  hücre yenilenmesini arttırmak, cildin kolejen yapısını korumak ve elastin sentezini artırmak, lenf sistemini uyarmak, kırışıklıkları görünür şekilde azaltmak, cilt metabolizmasını hızlandırmak,  cildin gerginlik ve esnekliğini arttırmak,  cilde canlılık sağlamaktır.
Yüz germe için merkezimizde son teknoloji ürünü bir cihaz kullanmaktayız. Bu cihaz yardımı ile ağız, çene, boyun, yanaklar, göz çevresi ve alın bölümündeki ana kas gurupları egzersiz etkisi ile  çalıştırılarak yüze yaşlı ve yorgun ifade veren tüm sarkmış dokuların toparlanması sağlanır.
Yüz kaslarınızı sadece konuşurken ve gülerken sınırlı şekilde kullandığımızı düşünecek olursak yüz germe işlemini ikinci seanstan itibaren etkisini yavaş yavaş göstermeye başlaması şaşırtıcı değildir.
Problemin derecesine göre haftada 3 kez olmak üzere toplam 10-15 seans uygulanan yüz liftingi  30 yaşından itibaren tüm bayanlara uygulanabilir. Bu yöntemde herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, deri altına herhangi bir madde  enjekte edilmediği ve kimyasal hiçbir işlem yapılmadığı için kesinlikle hiç bir risk taşımaz.  Bu program gerektiğinde özel serum ve ampuller kullanılarak belirli aralıklarla cilt bakımları ile de desteklenebilir.
Böylece hiçbir risk almadan son derece sağlıklı ve diri bir görünüme sahip olabilirsiniz.