Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Dermapen İle Çatlaklara Son Veriyoruz!

Bu yazımızda sizlere dermapen ile vücudunuzda meydana gelen çatlakların tedavisi ve çatlak tedavisi İzmir uygulamaları hakkında bilgi veriyoruz.

Dermapen, cildin değerli üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, tahriş etmeden ve soyma işlemi olmadan uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem ile cildin güvelinir bir şekilde yenilenmesi sağlanmaktadır.

Dermapen sayesinde ciltte oluşan kırışıklıklar, ince çizgiler,akne izleri,lekeler, saç mezoterapisi uygulaması ve çatlaklar başarıyla ortadan kaldırılabiliyor ve tedavi cildin kendini yenileme mekanizmasının yapay olarak tetiklenmesi sayesinde gerçekleştiriliyor.

Dolayısıyla bu işlemle cildin kendi kendini tamir mekanizması çalıştırılmış oluyor ve cilt yüzeyindeki sorunlar kendi bedeniniz tarafından tedavi ediliyor.

Bunu sağlayabilmek adına cilt temizlenir ve gerekli solüsyonların sürülmesinin işlemlerinin ardından cilde uygulanan neredeyse görünmez boyuttaki iğneler, hücrelerinizin tetiklenmesini sağlayarak onları yeniden canlandırıyor.

Neredeyse her bölgeye uygulanabilmesi de ayrıca, sadece yanaklar, boyun ve alın bölgesinde değil, ulaşılması zor olan bölgelerde ve yüz bölgesinde de dermapen tedavisinden faydalanabiliyor.

Vücut çatlaklarının oluşumu sırasında gerekli bakımı yapmayan kişiler özellikle gebelik sonrası dönemde doğum çatlakları ile sık karşılaşırlar.

Genellikle bel bölgesi çatlakları ve karın çatlakları olarak görülen vücut çatlakları, kollarda bacaklarda ve göğüste de karşılaşılabilen bir çeşit cilt bozukluğudur.

Çatlakları silmek için günümüzde dermapen çatlak tedavisi önem kazanmıştır. Yöntem ağrısız, acısız olmakla birlikte kişinin günlük hayattaki rutini içinde de uygulanabilir olması ile tercih edilmektedir.

Dermapen Çatlak Tedavisi

Dermapen çatlak tedavisinde yeni kullanılan bir yöntemdir. Dermapen kalem şeklinde ucunda iğneler olan bir cihazdır ve çatlaklar üzerine uygulanır. Kalem şeklinde bir aletle 0,02 mm den başlayan kalınlıklarda iğneler cilde 90 derecelik açıyla dik biçimde uygulanır, uygulama yapılan bölgelerde mikro kanallar açılarak cilt altındaki dokunun yenilenmesi ve cilt üstünün soyularak çatlakların giderilmesi beklenir.

Uygulanan bölgede mikro kanallar açarak cildi deler ve uygulanan bölgede hücre yenilenmesini sağlar.

İzmir dermapen çatlak tedavisi uygulaması, İzmir cilt bakımı, Lazer epilasyon İzmir uygulamaları ve diğer işlemlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Artemis Güzellik Merkezini ziyaret edin.

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.