Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Dermapen Mucizesi nedir ?

KIŞ AYLARINDA DAHA ÇOK TERCİH EDİLEN CİLT GENÇLEŞTİRME TEKNİĞİ NEDİR?

İnsan vücudun da özellikle el,yüz,boyun gibi görsel uzuvlarımızın ön planda olduğu bölgeler de zaman içerisin de çeşitli sebepler nedeniyle leke,çatlak,kırışıklık ve yara izleri oluşur.

Çoğu birey bu olumsuzluklar ile hayatının her alanın da karşı karşıya kalır. Zaman geçtikçe ruhsal,duygusal ve psikolojik çöküntüler yaşar. Kendine olan öz güvenini yitirir ve çareler aramaya başlar.Bu durumdan kurtulmak isteyenler kozmetik ürünlere , tıbbi tedavilere hatta cerrahi müdahalelere yönelirler.

Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak bu yazımızda  son yıllar da dünya da ve ülkemiz de gelişen tedavi yöntemleri ile tıbbın bize kazandırmış olduğu hem ekonomik hem de etkin sonuçlu bir yöntem olan  cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık izlerinin belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları, saç mezoterapisi ve daha pek çok dermatolojik sorunun tedavisinde kullanılan Dermapen den bahsedeceğiz.

Dermapen nedir ?

Dermapen; titreşim yöntemiyle çalışan ucunda 10 ile 38 arası mikro iğne bulunduran bir cihazdır, ve bu tedavi yöntemi antik Çin tıbbına dayanmaktadır.

Yüzümüz de bulunan 3 tabakanın orta tabakası olan dermise, mikro iğneler sayesinde kanallar açarak ulaşılır.

Cildin ihtiyacına yönelik vitamin ve serumlar bu kanallar vasıtasıyla cilde uygulanır ve güvenli bir şekilde yenilenmesi sağlanır.

Bu işlem yapılırken cildin değerli üst tabakası olan epidermise en ufak zarar verilmez.

Dermapen sırasında neler yapılır ?

  • Yöntem uygulanmadan önce cilt yapısına göre anestezi kremi sürülür
  • Dermapen sonrasında soğutma işlemi yapılır.
  • Tedavi dört mevsim içerisin de  özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde, saç, akne, leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan tüm bölgelerde her cilt yapısına uygulanabilmektedir.
  • Ağrısız ve  yaşantımız da bize ekstra sorumluluklar yüklemeden  15-20 gün arayla 5-6 seans uygulama sonunda cildinizin yeniden doğuşunu hissedeceksiniz.

Dermapen, ince çizgilerin azalmasını, derinin sıkılaşması ve gençleşmesini, akne izleri ve yara izlerinin azalması hatta yok olmasını, çatlak izlerinin giderilmesini, kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. Dermapen İzmirİzmir cilt gençleştirme, İzmir cilt bakımı  uygulamalarından yararlanmak için Özellikle  de şu sonbahar ve kış mevsimlerinde daha başarılı sonuçlar elde etmek için bizi arayın.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.