Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Dermapen Nedir?

Güzellik denilince en çok uygulama alanı olan cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları, saç mezoterapisi ve daha pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılan dermapen uygulamasını sık sık duymaktayız. Peki ama nedir bu dermapen uygulaması? İzmir Artemis Güzellik Merkezi olarak bu yazımızda sizlere dermapen ile ilgili bilgi veriyoruz.

Dermapen, cildin değerli üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, tahriş etmeden ve soyma işlemi olmadan uygulanan bir yöntemdir. İşlem, cildin güvelinir bir şekilde yenilenmesini sağlarken aynı zamanda kişinin sosyal hayatından ve günlük rutininden uzaklaşmasına gerek kalmıyor.

Bu uygulama, geçmişi Antik Çin tarihine kadar uzanmakta olan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş halidir.

Dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde, saç, akne, leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan tüm bölgelerde uygulanabilmektedir.

Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde lazer tedavisi, IPL, kimyasal peeling gibi işlemlerden daha etkili sonuç alınmaktadır.

Bu yöntem ile geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı oluşturmadan, derinin kıymetli olan üst tabasına zarar vermeden cilt derinden uyarılarak yenilenmesi sağlanıyor.

Ayrıca bu işlem sırasında cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da uygulanabilmektedir. İşlem tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.

Dermapen, ince çizgilerin azalmasını, derinin sıkılaşması ve gençleşmesini, akne izleri ve yara izlerinin azalması hatta yok olmasını, çatlak izlerinin giderilmesini, kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

Doku hasarı oluşan bölgede Dermapen uygulandığında doku aktive olur ve birçok doku geliştirici faktör sağlanır. Esas etkisi dokuları hızla onarmaktır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılırlar ve yeni doku üretmeye başlarlar.

Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur

Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. İzmir cilt gençleştirme, İzmir cilt bakımı uygulamalarından yararlanmak için bizi arayın.

Dermopen uygulaması Karşıyaka Artemis Güzellik Merkezinde uygulanmaya başlamıştır. İşlemlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için almak için Artemis Güzellik Merkezini ziyaret edin.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.