Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

En iyi cilt bakım önerileri: Kahve Maskesi

Kahve maskesi faydaları nelerdir?

Evde rahatça uygulayabileceğiniz ekstra bir maske daha.

Kahvenin içerisinde doğal olarak bulunan kafein ve yağ asitleri hem cildinizin sıkılaşmasına hemde beslenmesine oldukça katkısı vardır.Ve kahve maskesinin yanı sıra kahve oldukça etkili bir peelingdir. Yüzünüzün tamamına denemeden önce alerjinizin olup olmadığına  ufak bir bölgede denedikten sonra herhangi bir reaksiyon göstermemesi durumunda tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.Kahve maskesi kesinlikle ince çekilmiş türk kahvesiyle yapılmaktadır.Başka herhangi bir kahve çeşitleriyle işlem yapmayınız.

Kahve Maskesinin yapılabilmesi için gerekli olan malzemeler;

5 yemek kaşığı Türk kahvesi

1 yemek kaşığı pekmez

8 yemek kaşığı tam yağlı süt ya da krema

4 yemek kaşığı kakao tozu

Kahve Maskesinin yapılışı ve uygulanması ; Tüm malzemeler krem şeklini alıncaya kadar birbirine karıştırılması gerekmektedir.Maske kıvama geldikten sonra fırça yardımıyla yada elinizle nazik bir şekilde yüze uygulanmalıdır.30 dakika bekledikten sonra ılık bir su yardımı ile masaj yaparak tahrişe sebep olmadan temizlenmelidir.İşlem haftada bir uygulanması yeterlidir.

Tabi ki de evde uygulanan bu yöntemler hiçbir şey yapmamaktan iyidir .Peki ya dışarıda olan kirli kimyasal havanın etkilerini sadece bu yöntemlerle yüzümüzden atabilir miyiz ? ASLA…İşte bu noktada Profesyonel cilt bakımı oldukça önemlidir.

Profesyonel En İyi Cilt Bakımı İzmir Artemis Güzellik Merkezi nde sizler için uygun ve güvenilir hizmet

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.