Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

EN SIK YAPILAN MAKYAJ HATALARI

İzmir profesyonel makyaj uygulamaları ve kusursuz cilt bakımı hakkında bu yazımızda sizlere Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak , en sık yapılan makyaj yalnışlarını konuşuyoruz.

Makyaja başlamadan önce bayanların atladığı en önemli konu cildi doğru, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirmektir.

Yağlı bir cilde sahip olan kadınlar nemlendirme ihtiyacı duymaz. Yağlı bir cilde sahip olmanız nemli bir cilde sahip olduğunuz anlamına gelmez. Cildi yağından arındırıp, nem dengesini korumak gerekmektedir. Aşırı yağlı cilde sahipseniz cildinizi yeşil çay veye gül suyu ile tonikleyebilirsiniz. Yağlı nemlendiricilerden ziyade nem dengenizi sağlamaya yardımcı olan mat nemlendiricileri tercih edin.

Pudra, makyaj öncesi uyguladığınız nemlendirici ve fondötenin kalıcılığını arttırır, sürekli makyaj tazelemek durumunda kalmazsınız. Pudrasız makyaj genelde tamamlanmış sayılmaz. Ancak, cilt tipine uygun olmayan pudra seçimi ve pudranın gereğinden fazla uygulanmış olması, cildin kuru görünmesine, kırışıklıkların olduğundan daha belirgin görünmesine, bu yüzden de yaptığınız makyaj daha yaşlı görünmenize neden olur.

İkinici aşama teninize uygun doğru tonda malzeme seçimi olmalıdır. Fondöten alırken dikkat edilmesi gereken güneşe daha çok maruz kalan el bileği yada yanağınıza sürerek denemek yanlış bir seçim yapmanıza sebep olur. Eğer doğru fondöteni seçmek istiyorsanız fondöteni boynunuzda denemelisiniz.

 

Pudra kullanmak, makyaj öncesi uyguladığınız nemlendirici ve fondötenin kalıcılığını arttırır, sürekli makyaj tazelemek durumunda kalmazsınız. Pudrasız makyaj genelde tamamlanmış sayılmaz. Ancak, cilt tipine uygun olmayan pudra seçimi ve pudranın gereğinden fazla uygulanmış olması, cildin kuru görünmesine, kırışıklıkların olduğundan daha belirgin görünmesine, bu yüzden de yaptığınız makyaj daha yaşlı görünmenize neden olur

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz pudra kullanarak cildin parlamasını önleyebilirsiniz. Bunu önlemek için makyajınızı sabitlemek adına transparan pudra kullanın.

Bir diğer hata makyaj bazı kullanmamaktır.makyaj bazı: içinde bulunan silikon sayesinde ince çizgilerinizi ve gözenekleri doldurarak cildi pürüzsüz hale getirir. Fondötene iyi bir zemin hazırlar. Fondötenin dağılmamasını ve ton farklılıklarının önlenmesini sağlar. Makyaj bazı sayesinde daha pürüzsüz ve daha dayanıklı bir makyaj ortaya çıkar.

Doğru makyaj için sıralamada önem taşımaktadır. Önce cildi iyice nemlendirip ardından kusursuzlaştırmak için baz uygulaması yaptıktan sonra fondöteni uygulayın. Tüm cildinizde renk dengesi sağlandıktan sonra kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Lekeleri gizlemeye çalışırken onları daha çok göz önüne çıkarmayın. Göz altına uyguladığınız aydınlatıcı özelliği olan kapatıcıyı sivilcelerinizi ve cildinizdeki lekeleri kapatmak  için kullanmayın. Cilt tonunuza uygun kapatıcıları tercih edin. Düzenli cilt bakımı yaptırarak daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Bir kadının yüzünde ilk bakışta dikkati çeken kaşlarıdır. Ölçülü kaş alımı İzmir uygulaması ile alınan kaşlarınızı kaş kalemi veya kaş farı yardımı ile daha belirgin hale getirebilirsiniz. Kaşın buruna yakın kısmı daha açık bir tonla boyanmaya başlayıp, uçlara doğru hafifçe koyulaştırılmalıdır.

 

Ayrıntılı bilgi ve kampanyalarımızdan yararlanmak için İzmir Artemis Güzellik Merkezi’ ni ziyaret edin.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.