Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Günde ne kadar kuruyemiş tüketmeliyiz ?

 

Günde ne kadar kuruyemiş tüketmeliyiz ? Kuruyemiş faydalı mı ? Diyette doğru kuruyemiş miktarı nedir ? gibi bütün sorulara Artemis Güzellik Merkezi İzmir Diyet ve Beslenme Uzmanı  sizler için cevap verdi .

Kuruyemişleri Yemekten korkmayın!

Kuruyemişlerin içinde bol miktarda posa, folik asit, magnezyum, kolestrol düşürücü, bitkisel steroid ve bitkisel omega 3 bulunur. Kuruyemişler içerdikleri doymamış yağlar nedeniyle LDL’yi azaltma ve HDL’yi yükseltmede çok etkilidirler.

Ceviz çok güçlü omega 3 kaynağıdır. Ayrıca magnezyumdan zengindir ve yeteri kadar arginin ve e vitamini içerir.

Badem de ceviz gibi yararlı bir kuruyemiş olmakla birlikte iyi bir kalsiyum kaynağı ve ciddi bir protein deposudur. Ayrıca yüksek miktarda potasyum, magnezyum ve demir içerir.

 

Yerken Abartmayalım!

Eğer bu faydalı kuruyemişleri avuç avuç yersek kilo alırız. Çünkü her birinin 100 gramında yaklaşık 500-600 kalori vardır.

Kalorilerinin çok yüksek olmasının nedeni enerji içeriklerinin yüzde 80’inin yağdan gelmesidir.

diyet-Kuruyemiş

Diyette kuruyemiş miktarı

Öneri:

Eğer kuruyemişlerin kilo aldırmasını istemiyorsak makul miktarda tüketmeliyiz. Makul miktarın günlük 20 gram olduğu bilinmelidir.

20 gram badem: 10-12 adet

20 gram fındık: 10 adet

20 gram fıstık: 12-15 adet

20 gram Antep fıstığı: 12-15 adet

20 gram ceviz: 3-4 adet

Kuruyemişleri avuç avuç tüketmek yerine salatalarınızda, yoğurdunuzda, yulaf veya mısır gevreğine ilave ederek tüketebilirsiniz. Yediklerinizin doğru miktarını bilmek sağlığınızı ve kilonuzu koruyacaktır.

Her türlü soru ve görüşleriniz için Artemis Güzellik Merkezi İzmir Diyetisyen ve Zayıflama için bize ulaşın. 0232 364 36 37

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.