Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Hafta Sonu Kendinizi Nem Maskesi İle Şımartın

Baharın gelmesiyle birlikte kışın iyice kuruyan ciltlerimiz neme fazlasıyla ihtiyaç duyar. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak sizlere cildinizin nem dengesini kazanmasını sağlayacak nem maskesi tarifi verip, cilt bakımı İzmir uygulaması hakkında bilgi veriyoruz.

Cildinizin güzelliği, cildin yağ ve nem dengesi ile doğrudan bağlantılıdır. Nem oranı düşmüş kuru bir cilt dış etkilerden daha fazla etkilenirler, her türlü hassasiyete açıktır. Nem dengesine sahip olmayan bir cilt daha fazla bakım ister.

Günlük cilt temizliği düzenli yapılmalı, özel maske ve tariflerle desteklenmeli ve mutlaka düzenli aralıklarla profesyonel kişilerce derinlemesine cilt bakımı uygulaması yapılmalıdır. Unutmayın cildinize yapacağınız her bakım geleceğinize yaptığınız en önemli yatırımdır.

Avakado Maskesi Tarifi

Avokado, içerdiği antioksidanlar sayesinde cilt yaşlanmasını yavaşlatır, sıkılığını artırır ve nem kazandırır. İçerdiği zengin ve faydalı vitamin ve minaraller sayesinde cildinizi hem besleyen hem de yumuşacık olmasını sağlayan avakado aynı zamanda gençleştirici etki sağlayarak cildinizi sıkılaştırır.
Bal ise cilde nem verir, ışıl ışıl parlamasını sağlar.

1 adet avakado

1 çay kaşığı doğal bal

 

İyice ezilerek lapa haline getirilmiş olan avakado ile balı iyice karıştırıp cildinize uygulayın. Bu karışım hem kolay, hem ekonomik, hemde evde kolayca yapabileceğiniz harika bir nem maskesidir. Eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz uygulayacağınız maskelerin için ayrıca birkaç damla limon damlatabilirsiniz. Cildiniz çok kuruysa maskenizde kullanacağınız bal miktarını biraz daha artırabilirsiniz.

Bunun dışında size önerebileceğimiz tam bir cilt bakımı İzmir için ayda bir kere Artemis cilt bakım merkezi İzmir e gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım yaklaşık 2 saat sürmekte olup sırasıyla temizleme, tonik, peeling, buhar, arındırma işlemi, derinlemesine temizlik,  maske, nemlendirme işlemleri uygulanır.

Cilt bakımınızı profesyonel olarak tamamlamak için Artemis İzmir Güzellik Merkezini ziyaret edebilir size özel kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.