Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

İğneli Epilasyon Nedir?

Epilasyon, vücutta bulunan tüylerin çeşitli yöntemlerle alınması yöntemlerinin genel adıdır. Epilasyonda birden fazla yöntem bulunmaktadır. Modern teknoloji ile süreçler daha kolay ve etkili hale getirilmektedir. Günümüzde klasik epilasyona alternatif olarak, Lazer Epilasyon ve İğneli epilasyon yöntemleri de kullanılabilmektedir. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak iğneli epilasyon hakkında bilinmeyenleri anlattık.

 

Bu iki yeni teknoloji, diğer yöntemlere göre oldukça etkilidir. Kıl köklerinin tamamen ortadan kaldırılması esansa dayanır.

 

İğneli epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerin lazer epilasyon sonrası veya kişinin az tüylenme problemlerinde bölgeye ince iğne yardımı ile kılın çıkış yönünde kök kısmına elektirikli enerji akımı verilmesi ile gerçekleştirilir. Kıl köküne inilir ve akım verilerek kıl kökü yok edilir. Uygulandığı bölgede bir daha kıl çıkmaz.

Kullanılan iğneler altın ve gümüştür. Kullanılan iğnenin kişiye özel olması çok önemlidir. Başkasının iğnesi ile yapılan işlem cildinizde leke ve cilt hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle hijyen kurallarına çok dikkat edilmeli, uzman bir kişi tarafından işlem uygulaması yapılmalıdır.

 

İşlem biraz ağrılıdır. İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır. Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Bu süre zarfında vücut acıya karşı fazla duyarlıdır. Kılın yoğunluğuna göre iğneli epilasyon uygulaması 10-20 seans arası değişmektedir. Seansların aralığı tamamen kişiye göre değişmektedir.

İğneli epilasyon, kılları tamamen yok etmek için en etkili uygulamadır.

 

İğneli epilasyon işleminden sonra cildi tahriş etmekten kaçınılmalıdır. Cilde sıcak su, kese vb. işlemlerden kaçınılmalıdır. Ilık su ve yumuşak sabunla işlem yapılmış bölge yıkanabilir. Enfeksiyonu önlemek adına antibiyotikli krem sürülebilir.

 

 

Profesyonel İğneli Epilasyon İzmir  için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezimize ulaşıp randevu alabilirsiniz.

İletişim için: 0537 770 92 69.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.