Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Işıl Işıl Görünen Bakımlı Saçların Sırrı Nedir?

Bakımlı ve sağlıkla parıldayan, kepeksiz, nemini kaybetmemiş saçlara sahip olmak hepimizin hayalidir. Kadın erkek herkes sağlıklı saçların peşindedir. Kişisel bakımın en önemli kısmını oluşturan saç bakımı uygulamaları  bilinmesi gereken önemli bir konudur. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak sizlere ışıl ışıl saçlara sahip olmanın tüyolarını anlattık.

Koparak dökülmelerinin ve saç derinizde oluşan kepeğin başlıca nedeni saç derisinde kalan jöle, köpük gibi saç bakım ürünlerinden kalan artıklar, toz ve yağ ile tıkanan saç kökleridir. Öncelikle saç derisinin her zaman temiz olmasına dikkat edilmelidir. Saç kökleri kirden dolayı tıkalı olursa saç telleriniz zayıflar, koparak dökülmeler artar ve saçlarınız donuk ve mat bir görünüm alır.

Saçlarınızı temizlemek için doğal saç bakımı rutininize ekleyebileceğiniz sirkeli su ile durulama uygulaması ile saçlarınızın ışıl ışıl olmasını ve saç derinizin bakımını sağlamış olursunuz. Haftada bir iki kez 2-3 litre suya 1 su bardağı sirke ekleyin ve saçınızı şampuanladıktan sonra bu su ile durulayın.

Protein bakımından son derece zengin olan yumurta ile hazırlayacağınız maske yardımıyla cansız, boyadan veya güneşten yıpranmış olan kuru saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bir yumurtayı (saçınız uzunsa 2 yumurta kullanabilirsiniz) iyice çırpın ve ıslak saçlarınıza masaj yaparak önce saç diplerinize sürün daha sonra kalanı kökten uçlara kadar sürüp 20-25 dakika bekletin. Maskeyi temizlemek için soğuk su ve hafif bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Haftada bir yapılan yumurta maskesi saçlarınızı nemlendirir, saç derinizi yumuşatır, donuk bir görünüm almış olan saçlarınıza parlaklık verir ve kırıkları azaltır.

Eğer saçlarınızın çok sert ve kuru olmasından şikayet ediyorsanız bal maskesi uygulayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı balı 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza önce saç diplerine masaj yaparak ve sonrasında saç uçlarına uygulayınız. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra soğuk veya ılık su ile hafifçe şampuanlayarak saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız çok kuruysa ve çok kırılıyorsa bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Saçlarınızın sık sık kırılması ve bu kırıkları aldırmamak saçınızın hızlı ve sağlıkla uzamasının önündeki en büyük engeldir. Bundan korunmak saçlarınıza badem yağı ve zeytinyağı ile sıcak bakım yapabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz miktarda badem yağını ocakta ılınıncaya kadar ısıtın(40 saniye kadar bir süre yeterli olacaktır). Daha sonra ılık yağı saç derisine masaj yaparak sürün ve kalanı kökten uçlara kadar yedirin. Yağı 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da temel kural öncelikle içten bakım yapmaktır. Yani dışarıdan ne kadar bakım yaparsanız yapın, saçlarınıza ne kadar özen gösterirseniz gösterin eğer sağlıklı beslenmiyorsanız saçlarınız sağlıksız görünecektir. Siz ne yerseniz, saçınız da ondan beslenir. Protein ve demir açısından zengin besinler ile beslenmek saç sağlığınız için önemlidir.

Sağlıklı saçlar için doğru kişisel bakımı uyguladıktan sonra saçlarınıza profesyonel ellerce yapılacak uygulamalar ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Artemis Güzellik İzmir Merkezimizde uygulanmaya başlayan kuaförlük hizmeti İzmir uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kuaför karşıyaka fön karşıyaka lazer epilasyon İzmir, cilt bakımı İzmir, microblading 3D kalıcı kaş uygulaması, ölçülü kaş alımı, iğneli epilasyon İzmir, dermapen tedavisi ve lenf drenaj İzmir, termoter ısı battaniyesi, pasif jimnastik, kavitasyon uygulamalarından oluşan zayıflama  paketlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.