Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

İzmirli Kadınların Güzellik Sırları

İzmir’in kızların ne kadar güzel oldukları dilden dile dolaşmaktadır. İzmir’in tarihi bundan 8500 yıl öncesinden günümüze İyonlar, Romalılar, Osmanlılar ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kültürleri ve güzellikleri burada kalmıştır. Peki gerçekten İzmirli kadınların güzelliğinin sırrı nedir? Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak buna değindik.

Boşuna dememiştir şair Cahit Külebi, “İzmir’in denizi kız, kızı deniz. Sokakları hem kız hem deniz kokar.” Çünkü ne varsa Ege’nin işvelisinde, gülüşü meltem esintilisinde vardır.

İzmirli kadınlar güzel olmak için her türlü sırra vakıftırlar. İzmir’in kızları her zaman bakımlıdır. Dışarı çıkmasalar dahi ev içersinde süslenirler en bakımlı halleri ile gezinirler.

Kadın gibi kadındırlar, asla kabalık işlenmemiştir ruhlarına. Ama doğal olmayı tercih ederler. Kırmızı rujlarını sürdüler mi dünya durur ama bunu yapmak zorunda olmadıklarını, diğer kadınlardan daha iyi bilirler.

Giydiklerine önem verirler her zaman kendilerine yakışanı seçer dış görünüşlerine özenirler.
Güzelliklerini göstermeyi severler.
Doğa ile gelen güzellik ağaçlar, ormanlar, zeytinyağı, deniz havası cilde iyi gelmektedir.
Anne ve babadan gelen güzellikler ile birleşince inanılmaz güzellikte oluyorlar.

İzmir’in kızının güzelliği doğallığından gelir. İzmir’in kızı olmanın öz güveni ile çıkar dışarı.

İzmir kızlarının en güzel özelliklerinden biri yüzlerinde onların güzelliğine güzellik katan samimi gülümsemeleridir. Ege’nin sıcak esintisi yüreklerine vurur, sıcakkanlı davranırlar. Sıcak kanlıdırlar. Havanın kışın bile yumuşacık olması, ruhlarını ısıtır ve yüzlerinde gülücükleri asla eksik etmez.  Narin ve zarafet sahibidirler. Yapmacık değillerdir, depresif davranmak onlara ait bir davranış değildir. Güzelliklerini gölge eden kötü düşünce özelliğine sahip değillerdir.

Güzelliklerine tasvir gerekmez, su gibidirler.

İzmir kızı konuşmaya başladı mı tatlı bir name dolanır kulaklarınızda, hiç bitmesin istersiniz. Güzellikleri yanında maharetleri de vardır. Ege’nin zeytinyağlı lezzetlerini yapma da üstlerine yoktur

Entelektüel kadınlardır. Çoğu kitap kurdudur. Kitap sevmeyenine rastlarsanız mutlaka iyi müzikten anlıyordur. . Sanat ruhlarına işlenmiş bir nakış gibidir; tiyatro, dans, şarkı söyleme, resim yapma mutlaka birinden birine sahiptir İzmir kızı. Yedisinden yetmişine her İzmirli kadın güzeldir, her yaşında ayrı özeldir.

Kendine değer veren güzelliğinin, kadınlığının farkında olan bunu doyasıya yaşayan kadınlardır.

Her kadın güzeldir, özeldir.  Biz Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak güzelliğinizi dışarı çıkarmak için  yanınızdayız. Sizleri de Artemis Güzellik ailesine bekleriz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.