Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kantaron yağı ile doğal cilt bakımı izmir

Bu yazımızda  Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak kantaron yağı, faydaları ve cilde uygulanışına değineceğiz.    Son zamanlarda en sık duyduğumuz bitkisel güzellik sırlarından biri olan kantaron yağının bilimsel araştırmalarda birçok faydası olduğu belirlenmiştir.

 

Halk arasında sarı kantaron, binbirdelikotu olarak da bilinen kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı;

– Yara üzerine sürüldüğünde ağrı ve acıyı giderir,

– Yaralar üzerinde mikropların çoğalmasını engeller

– Trafik kazaları sonrası oluşan iç ve dış kanamalarda damar büzücü etkisiyle kanamayı durdurucu özelliği vardır,

– Bebeklerde pişik üzerine sürüldüğünde iyileştirici etkisi vardır,

– Karın ağrısı olan bebeklerde, bebeğin karnına masaj yapmak için kullanıldığında, bebeğin rahatladığı gözlemlenmiştir,

– Mide problemleri üzerine etkileri vardır,

– Bel, sırt ve romatizma ağrılarında ağrı kesici etkisi vardır.

Yaraları iyileştiren, bakterileri öldüren ve hücre yenileme özelliği olan bu mucizevi kantaron yağı cilt bakımı söz konusu olduğunda da önem kazanıyor…

Kantaron yağının cilt üzerine etkileri;

 

– Ciltte yağlanma problemine etkilidir,

– Cilde pürüzsüz bir görünüm katar,

– Yüzdeki lekelerin kaybolmasını sağlar,

– Hücre yenileyici özelliğiyle yara iyileşmesini hızlandırır,

– Damar büzücü etkisinden dolayı, kılcal damarın neden olduğu yüzdeki kızarıklıkların kaybolmasını sağlar.

 

Cilt için kantaron yağı kullanımını en çok cilt lekelerini, ciltteki kızarıklıkları ve siyah noktaları gidermek için tercih ediliyor.

Kantaron yağı cilde nasıl uygulanır?

Güneşe çıkılmayacağı zamanlarda veya gece yatmadan önce temizlenmiş cilde birkaç damlalık kantaron yağı sürerek masaj yapılır. Kantaron yağını yüzünüzde 1 saat beklettikten sonra durulayabilir ya da gece boyu yüzünüzde bırakabilirsiniz.

Kantaron Yağı Nasıl Hazırlanır?

 

Taze ya da  güneşte kurutulmuş sarı kantaron bitkisi cam bir şişeye veya kavanoza şişenin aldığı kadar koyulur. Kantaron yağı yapmak için bitkinin çiçeklerini, yapraklarını ve bir bölüm saplarını alabilirsiniz. Hepsi de bitkinin faydalı kısımlarıdır. Sarı kantaron cam şişeye doldurulduktan sonra üzerine organik, soğuk press  zeytinyağı da aynı şekilde eklenir. Zeytinyağının saflığı, sızma olması önemlidir. Hazırlanan şişe en az iki hafta ile 45 gün arasında bir süre, güneş alan bir yerde bekletilir. Yağın rengi döndüğünde, kantaron yağı da kullanıma hazır demektir. Sarı kantaronun taze çiçekleri yağa kırmızı renk verirken, kurutulmuş çiçeklerle hazırlanan kantaron yağı sarı bir renk alabilir.

Evde hazırlanan kantaron yağının uzun bir raf ömrü vardır. Serin bir yerde muhafaza edilirse, birkaç yıl bozulmadan bekleyebilir. Yağ bulanıklaşmaya başladığında raf ömrünün tükendiğini anlayabilirsiniz.

 

Sizde cilt bakımınızda kişisel önlemlerle daha temiz duru bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.Profesyonel Cilt Bakımı İzmir ,Cilt Gençleştirme İzmir ve Cilt Analizi izmir için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezi mizden randevu alabilir, cilt analizinizi yaptırıp size uygun olan tedavi yöntemlerimizden faydalanabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.