Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kavitasyon Nedir?

Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak zayıflamada kullanılan etkili yöntemlerden biri olan kavitasyon hakkında bilinmeyenleri anlattık.

Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayanan bir yöntemdir.

Bölgesel yağlanma ve selülit problemi ile ses dalgaları aracılığıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Genelde bir seans kavitasyon uygulamasında tek bir bölge 30 dakika sürmektedir.  En çok uygulama yapılan bölgeler; karın, kalçalar, iç ve dış bacaklardır.

-Kimlere uygulanır?
Kaviitasyon yağlanma şikayeti olan kişilerde, 16 yaşından büyük olması ve herhangi bir sağlık problemi olmaması durumunda uygulanabilir.
-Hangi durumlarda uygulanmaz?
* Kalp hastalarında ve kalp pili takanlarda
* Yüksek tansiyon hastalarında
* Hamile kadınlarda
* 6 ay kadar öncesinde ameliyat olmuş kişilerde
* Regl döneminin ilk 3 gününde olanlarda
* Vücudunda platin bulunması durumunda
* Kan dolaşımı bozukluğu olanlarda

Uygulamayı desteklemek için, yağsız diyet yapmak ve bol su içilmesi önerilir. Bu sayede vücuttaki yağlar daha kolay atılabilmektedir.

Kavitasyon ile zayıflama uygulamasını denemek için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezimizden randevu alabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.