Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kıl Kökü Lazer Epilasyon İle Nasıl Yok Edilir?

İstenmeyen tüyler, kadın ve erkek için rahatsız edici bir görüntü olmakla birlikte, öyle ki bazen kişilerde psikolojik problemlere bile neden olabiliyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde birçok sistem geliştirilmiştir. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak ‘Kıl kökü bulbusu lazer epilasyon ile nasıl yok edilir?’ sorusuna cevap verdik.

 İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ancak tıbbi yöntemler ile kıl köklerini tamamen kurutarak belirli bir süre sonra kıllara son verebilirsiniz.

Derideki kılların görünen kısmına kıl sapı, derinin içinde olan bölümüne ise kıl kökü denir. Kıl kökünün dibine  kıl bulbusu denir.Kıl kökünün bulbus denilen derideki yerinin yok edilmesi, kurutulması işlemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Günümüzde tıpta birçok alanda kullanılan lazer teknolojisi istenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile de kullanılıyor. Lazer ışını atışlar ile cilde uygulanmakta olup, kıldaki melanin pigmenti tarafından emilir. Çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek kıl köküne yoğunlaşır. Burada ısı oluşur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonucunda da, uygulanan bölgede kıllarda gözle görülür oranda bir azalma tespit edilir. Lazer atışları ile birlikte kıl köklerinin kurutulması amaçlanır.

Lazer epilasyon sorunu kökten çözme amacı taşıyan bir tedavi yöntemi olmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan en etkili yöntemdir.

 İzmir Lazer epilasyon uygulaması için Artemis Güzellik Merkezimizi ziyaret edebilir seanslar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.