Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling cilt yüzeyine uygulanan asitlerle cildin soyulması ve bu sayede yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş cildin lekeler, akne izleri ve kırışıklıklardan arındırılması işlemidir. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak cilt bakımınızda başvurabileceğiniz profesyonel bir işlem olan kimyasal peeling hakkında bilgi veriyoruz.

Kimyasal peeling uygulaması ile cilt akne ve tıkalı gözeneklerden arınarak nefes almaya başlar. Cilt yüzeyindeki ölü tabaka atılır, cildin kan dolaşımı ve hücre üretimi sağlanır. Kolajen doku canlandırılıp daha taze ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir.

Kimyasal peeling Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling’de cildin temizlenmesinden sonra özel peeling solüsyonları uzman bir kişi tarafından cilde uygulanır ve belli bir süre bekletilir. Nötralizasyon işleminden sonra nemlendirirci ve güneş koruyucu uygulanır. Bu işlem cildin yıpranmış üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak zemindeki daha canlı tabakayı ortaya çıkarır. Cilt yüzeyi daha taze ve berrak bir görünüm alır. Matlığın giderilmesi ile canlı bir ifade oluşur. Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır.

 

Kimyasal peeling ile gözaltı ve ağız çevrenizdeki ince kırışıklıklarda azalma sağlanır. Güneş ışınlarının neden olduğu cilt lekelerinin, sivilce izlerinin ve gebelikte oluşan cilt lekelerinin tedavisinde uygulanır.

 

 

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Peeling yapılacak yüzeyde uçuk bulunuyorsa, derin güneş yanığı, açık yara ve enfeksiyonlar varsa, daha önceden o bölgede soyma işlemi yapılmışsa bu yöntem kullanılmaz. Ayrıca Roaccutane tedavisi görmen ya da yakın zamanda görmüş kişilerde kimyasal peeling uygulanmaz.

Cilt bakımınız ve diğer güzellik işlemleri için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezimizi ziyaret edebilir,

( 0232) 3643637 numarasından randevu alabilirsiniz.

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.