Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kirpik Perması Nedir? Kirpik Perması İzmir Karşıyaka

Dikkat çekici bakışlara kavuşmanın olmazsa olmazı uzun ve kıvrımlı kirpiklerdir. Etkili bir göz makyajının en can alıcı noktası olan bakımlı ve göz alıcı kirpikler, bakışlarınızla sizi daima bir adım öne taşır. Ancak hepimiz doğuştan istediğimiz gibi dört dörtlük kirpiklerle doğmuyoruz. Kirpik perması uygulaması ile istediğiniz hacimde ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak artık mümkün. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak kirpik perması hakkında merak edilenleri anlattık.

 

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpiklerinizin uzunluğuna ve hacmine göre makara seçimi yapılmaktadır.

İşlem sırasında kirpikler uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. Kirpikler sonrasında kalıcı boya ile boyanır. Daima bakımlı ve maskaralı bir görünüme kavuşturulur.

İlk defa yapıldığında ortalama 1-1,5 ay, ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2–3 ay süreyle kirpikler kıvrık kalır. Bu sayede her gün rimel veya kirpik kıvırıcı zahmetinden de kurtulmuş olacaksınız.

Belirtilen sürenin sonuna gelindiğinde, kirpikler eski halini alarak, kıvrıklığı açılır.

Kirpik perması uygulaması, uzman kişilerce  yapıldığında son derece güvenilirdir.  Kendi başınıza, evde denemenizi önermiyoruz. Çünkü permada kullanılan kimyasal madde göze kaçmamalıdır. Göze ciddi zararlar verebilir.

 

Sizde İzmir kirpik perması uygulaması hizmetimizden yararlanmak için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezini ziyaret edin. Güzelliğin sırrı bizde.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.