Kirpik perması kirpiğe zarar vermeyen, gözlere daha romantik bir görünüm veren ve kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlayan şekillendirici bir uygulamadır.
Ortalama 2-3 ay arası kullanım ömrü olan; uzun ya da kısa fark etmeksizin, aşağıya bakan düz, ince veya sert kirpikleri perma yöntemiyle kıvırmak çok kolay.
Özel yapıştırıcı ve solüsyonlarla uygulanan perma işleminin göze ve kirpiğe zararı olmadığı gibi; daha kıvrık kirpiklerle daha yumuşak ve romantik bir yüz hattına sahip olabilirsiniz…

Nasıl Uygulanır?

Uygulama profesyonel ellerce yapılmalıdır. Öncelikle kirpikler temizlenir ve özel olarak imal edilmiş farklı kalınlıklardaki (ince, orta ve kalın gibi) kirpik bigudileri bir cımbız yardımıyla kirpik diplerine özel yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Sonra bir komedon yardımıyla kirpikler yukarı yönde bu yapışkanlı rulonun üzerine dikkatli bir şekilde sarılır. Üzerine birinci ithal ilaç sürülüp kirpik cinsine göre (15-20 dk.) bekletilir. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra ikinci solüsyon sürülür. Daha sonra nemli bir pamuk yardımıyla rulolar (kirpik bigudileri) kirpikten kolayca ayrılır. Bu işlem kirpiklere hiç bir zarar vermez. Tek bir kirpiğiniz dahi düşmez. İşlemin uygulama süresi 30-40 dk. arasında değişmektedir. Kirpik permasının kullanım süresi; uzmanınız kirpiğinizin analizini yaptıktan sonra permayı ne kadar kullanabileceğinizi belirtir. Bu süre ortalama üç ay kadardır.

Kirpik Permasını Neden Yaptırmalı?

Kirpikler düz ise,
Göz kapağı düşükse,
Gözler küçük ise,
Günlük makyaj yapmayı sevmeyen ya da vakit bulamayan hanımlar,
Kirpikler kısa ise (perma işlemi kirpiği yukarı kaldıracağı için uzun görünecektir),
Kirpikler renksiz ve uçları belirgin değilse, daha bakımlı olmak, özgüveninizi arttırmak ve gülen canlı gözlerle hayata bakmak için; kirpik perması yaptırabilirsiniz…