Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Kış aylarında el bakımı önerileri

Kışın etkileri artık vücudumuzda da belirtilerini yavaş yavaş göstermeye başlıyor. Olumsuz hava koşullarından en fazla etkilenen bölgelerin başında ellerimiz geliyor. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak kış aylarında el bakımı nasıl yapılmalı, nelere dikkat etmeliyiz, el bakımının püf noktalarına değineceğiz.

Soğuktan dolayı kuruyan elleriniz de kış aylarında ekstra özen ister.Kuruyan hava ellerinizi de kurutur. Tırnak kenarlarının kurumasına ve nemsiz görünmesine, tırnakların güçsüzleşmesine neden olur. Ellerinizin derisi hassas ve incedir. Bu nedenle kış aylarında korunması gereken en önemli bölgelerimizdir.

Unutmayın, el ve ayaklarınızın bakımlı olması güzelliğinize güzellik katacaktır. El bakımız ihmale gelmez yüzünüze gösterdiğiniz özeni ellerinize de muhakkak göstermelisiniz. Yüzünüz makyaj ve kapatıcılarla yaşınızı saklayabilir ama elleriniz asla yalan söyleyemez.

Kış İçin El Bakımın da Nelere Dikkat Etmelisiniz

 

 • Nemlendirmek: Ellerinizi nemlendirmelisiniz. Ellerinizin kaybolan nem dengesini iyileştirmek adına yoğun nemlendiricili krem kullanabilirsiniz.
 • Soğuktankorumalısınız: Bunun için dışarı çıkarken eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Fazlasıcak ve fazla soğuk sudan korumalısınız: Ellerinizi ılık su ile yıkamalısınız ve gereksiz su ile temasından kaçınmalısınız.
 • Deterjanlar ve temizlik ürünlerinden uzak durun:Temizlik için eldiven kullanmaya özen göstermeli ellerinizi nemlendirici sıvı sabunlar veya zeytinyağlı doğal sabunlar ile yıkamalısınız.
 • Vazelin:Ellerinizi hem nemlendirip hem de nen kaybını önleyeceği için kışın ellerinizi korumak için önerebiliriz. Ayrıca gliserin içeren ürünleri de tercih edebilirsiniz.
 • Doğal bakım:Gül suyu, zeytinyağı, badem yağı ve limon elleriniz için en doğal ve ideal bakımı sağlayacaktır.

 

Manikür: El bakımının tamamlayıcı unsurlardan biride tırnaklarınızın bakımlı olmasıdır. İki hafta bir tırnaklarınıza manikür yaptırmak tırnaklarınızın daha güçlü ve daha temiz bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.Kış aylarında sert hava koşullarından etkilenen ellerinizin bakımı için düzenli manikür yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.Manikür Pedikür İzmir Karşıyaka Artemis Güzellik Merkezi mize sizleri bekleriz.

El bakımı -Artemis Güzellik Merkezi
Evde Hazırlayabileceğin Kış İçin El Bakımı Kürü
        

 

 • 3 çorba kaşığı gliserin yağı
 • 2 limon dan elde edilmiş su
 • 3 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
 • 3 çorba kaşığı gül suyu
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın ve ellerinize bu karışımı uygulandıktan sonra naylon geçirip 15 dakika bekleyin. Yıkadıktan sonra ellerinizin pamuk gibi olacaktır.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.