Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazımızda bizlere sıkça sorulan epilasyon hakkında merak edilenleri, İzmir epilasyon uygulamaları hakkında bilgi vermek amaçlı sizlerle paylaştık.

  • Öncelikle lazer epilasyon uygulaması her yaş grubuna yapılabilir mi?

Ergenlik dönemine girdikten 2 sene sonra kişilerde kıl kökü yapısına bağlı olarak epilasyon işlemi uygulaması yapılmaktadır. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez.

  • Lazer epilasyon cihazları hakkında merak edilen bir diğer konu epilasyon cilde zarar verir mi?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda lazer epilasyonun yan etkilerinin olmadığı belirtilmiştir. Derinin yanmaması için soğutma sistemleri kullanılıyor. Geçmişte soğuk jellerle bu soğutma sağlanırken günümüzde soğuk hava üreten kriyo cihazları ile deri yüzeyi soğutulmakta, bu sayede cildin ısıdan zarar görmesi engellenmektedir.

Ancak kişiye uygun uygulama ve profesyonel kişilerce yapılması önemlidir. Çeşitli lazer tipleri vardır. Bazı lazerlerin dalga boyları daha farklıdır ve daha derine gider ve daha derine giden lazerlerde epilasyon işlemi yapılması sonucunda bazı tahribatlar ve cilt üzerinde zararlar görülebilmektedir. Doğru uygulama burada önem kazanmaktadır. Ayrıca epilasyon sonrası kremleri de cildi hassas kişilere önerilmektedir.

  • Epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere Lazer Epilasyon uygulanabilir.

  • Her seansın süresi ne kadardır?

Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik süblacke yapılabilir.

  • Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

Hayır, yeni teknoloji Lazer Epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece bir lastik çarpması gibi acı hissedebilirsiniz.

  • Erkeklere Lazer Epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere Lazer Epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

  • Lazer epilasyon kalıcı sonuç vermekte midir?

Evet. Lazer Epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA’nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik Lazer Epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Doğru uygulama ile en doğru sonucu almak adına bu bilgileri gözden geçirmekte fayda vardır. Karşıyaka lazer epilasyon uygulaması için güzellik merkezimizi ziyaret edip daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.