Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

LENF DRENAJIN NE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

Son zamanlarda sıkça duyulan ve biz bayanların vücutta biriken ödemden kurtulmak için sıkça başvurduğu lenf drenaj İzmir uygulaması nedir? Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak vücudun lenf sistemi, lenf drenaj masajı ve faydaları hakkında bilgi vereceğiz.

Lenf sistemi vücudumuzun içinde çalışsan bizi sağlıklı tutmaya yarayan bir sistemdir. Lenf sistemi olmadan vücudumuz balon gibi şişer ve vücuttaki sıvılar durgunlaşıp hücreleri öldürür. Bu sistemi oluşturan lenf damarları cildimizi kaplayan bir ağ örgüsüdür ve organları çevreler.

İşte bu lenf damarlarının içinde bulunan sıvının görevi lenf damarları ile vücut içinde dolaşarak vücudun sıvı dengesini korumak, vücutta biriken suyun ve yağların, zararlı bakterilerin ve ölü hücrelerin, vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktır. Bu sayede vücutta bulunan atık maddeler,  fazla su yani ödem dışarı atılır.

Lenf drenaj masajı, lenf sistemimizin düzgün, hızlı ve sağlıklı çalışması için çok önemlidir.

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle  damarlar arasında biriken sıvının atılması sağlanır.

Lenf drenaj makinesi ile ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla yeterli derecede basınç uygulayarak lenf sisteminin hızlandırılması hedeflenmektedir.

PEKİ LENF DRENAJI UYGULAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır. Bununla birlikte  cildin güzelleşmesi, kan dolaşımının artması, cilt lekeleri ve yaraların iyileşmesi, kabızlık azalması, stres azalması, menopoz sıkıntılarının azalması, gerginlik ve sinirliliğin azalması, romatizmanın iyileşmesi, doğum sonrası vücut ve ruh halinin iyileşmesi gibi birçok faydası bulunmaktadır.

Lenf drenaj masajının haftada 3 kere uygulanması idealdir. Seansları 30 dakikalıktır. Tamamen ağrısız ve rahatlatıcı niteliktedir. Lenf drenajı uygulamasını denemek için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezimizi ziyaret edebilir kampanyalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.