Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Microblading Nedir ve Nasıl Uygulanır ?

 

Günümüzde gür ve kalın kaşlara sahip olmak için birçok işlem yapılmaktadır. Dikkat çeken kaşlara sahip olmanın sırrı nedir? Artemis Güzellik Merkezi İzmir Kalıcı Kaş  için en çok kullanılan yöntem olan Microblading Nedir ?  Microblading nasıl uygulanırı sizler için anlattık.

3D Kıl tekniği kaş olarak da bilinen microblading tekniği ile kaşlarda manuel yöntemle yarı kalıcı efekt ve şekillendirme yapılabiliyor. Bu işlemde özel boyalar deri altına küçük efektlerle ve kıl görüntüsü verilerek işleniyor. Kaşları dökülmüş olanlar daha gür ve sağlıklı görünen kaşlara sahip olmak isteyen kişiler, genellikle microblading kaş uygulaması tekniğini tercih ediyorlar.

Bir nevi kalıcı makyaj da olan microblading kaş uygulaması dövme ile karıştırılmamalıdır. Malzeme ve işlem olarak ikisi son derece farklıdırlar

Microblading Nasıl Uygulanır

 

3D kıl tekniği kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalar derinin hemen altına uygulanıyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi içermeyen bir yapıya sahip ve son derece doğal bir görüntü sunuyor.

Kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak, yahut kaş şeklini değiştirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemde, tüy şeklinde vuruşlar yapılarak kaş kılına benzeyen bir efekt oluşturuluyor.

Microblading kaş uygulaması ile elde edilen kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. 3D kıl tekniği kaş uygulaması ortalama 1 saat sürer ve ağrısız bir yöntemdir. 3D kıl tekniği kaş uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır; ancak ikinci seans gerekli görülürse 20 gün beklemek gerekir.

3D Kıl Tekniği kalıcı kaş

Microblading kaş uygulaması tekniğinin 1 ila 3 yıl arası kullanım süresi vardır. Yarı kalıcı olarak kabul edilmektedir. Renk pigmentleri epidermis denilen üst deriye  yerleştirildiği için oldukça net görülür. Kalıcı makyaj tekniğinde kullanılan iğnelerden çok daha ince  ve de çoklu iğneler vasıtasıyla yapılır.

Microbilading 3D kıl tekniği kaş uygulaması yapılırken ortaya çıkan sonucu, hakikisinden ayırt etmek son derece güçtür. Doğal ve kusursuz kaşlar elde edersiniz. İşlem yeni yapılığında kaşlar koyu görünümlüdür. İki hafta gibi bir zaman zarfında renkte hafif solma görülür. Microblading kaş uygulamasının kalıcılığı kişinin cilt yapısına bağlıdır. Ortalama olarak 1 ila 3 yıl arası bir ömre sahiptir. Fakat pigmentlerde zaman içinde solma meydana geleceğinden yılda bir kez tekrarlanmasında fayda vardır.

 

İzmir Kalıcı Kaş İzmir Microblading 3D kıl tekniği  uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve uygulamalarımızı incelemek için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezinden randevu alın.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.