Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Neden Lazer Epilasyonu Tercih Etmeliyiz

İstenmeyen tüylerden kurtulmak adına hepimiz pek çok yönteme başvuruyoruz. Uygulamamış olduğumuz epilasyon işlemi ve tüylerin çıkışı arasında farklılıklar oluşmaktadır. Peki en sağlıklı ve kalıcı yöntem olarak neyi tercih etmemiz gerekiyor? Bu yazımızda sizlere Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak İzmir lazer epilasyon uygulaması hakkında bilgi verip neden lazer epilasyon tercih etmeniz gerektiği hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu Kalıcı epilasyon’dur. Kalıcı epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma  sistemli lazer tekniği ile yapılan Buz Lazer Epilasyon İzmir ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyon ile kıl kökü imha edilirken hedef seçici olarak ısıtma yaparak kıl köklerindeki hücrelerin yakılarak hasara uğratılmasıdır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon için ise kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gereklidir. Bunu ancak bu derinliğe ulaşan Alexsandrite Lazer Epilasyon İzmir cihazı sağlayabilir. İstemediğiniz tüylerinizden Lazer Epilasyon izmir ile en hızlı ve sağlıklı olarak  kurtulabilirsiniz. Lazer ışınının dalga boyu kıldaki rengi veren melanin adlı pigment tarafından emilim özelliğine sahiptir. Hava soğutma sistemi sayesinde ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğrudan kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese Lazer Epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. Tüm vücut bölgelerindeki tüylere Lazer Epilasyon uygulanabilir.


Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar ;
Gri ve beyaz saçlı hastalar, güneşlenmiş hastalar, yakın dönemde başka türden lazer tedavisi görenler, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar, Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar olarak sıralanabilir. Bu ilaçların Lazer Epilasyon tedavisinden üç veya dört hafta önceden kesilmesi gerekir. Ayrıca, V ve VI cilt tipindeki hastalar ve Herpes hikayesi olanlarda Lazer Epilasyon uygulanmamalıdır.

Lazer Epilasyon İzmirLazer Epilasyon Karşıyaka,  Alexsandrite Lazer Epilasyon İzmir  konularında merak ettiğiniz her şey için Artemis İzmir Güzellik Merkezi ‘ne danışabilir, kampanyalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.