Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Profesyonel Cilt Bakımı tavsiyeleri

Cildinizin bakım rutinini doğal düzenine alın. İşleri doğru sırayla yapmanın çok önemli olmasının bir nedeni var. Ayakkabılarının üzerine çorap giymeyeceksin! Aynısı cilt bakımınız için de geçerli.

Adım 1: Temizleyici

Cilt bakımında ilk adım her zaman temizleyicidir. Temizleyiciler, kir, kalıntı ve makyajın giderilmesine yardımcı olmak için üretilmiştir.
Sabahları cilt temizliği yapmak, ciltteki yağı uzaklaştırmak ve gece boyunca oluşabilecek cilt gözeneklerindeki kirliliği temizlemek için gereklidir.

Özellikle geceleri cilt temizliği çok önemlidir. Makyaj, tüm gün gözenekleri kapatan bileşenlerden oluşur, bu nedenle cildinizin kendini yenilemesini sağlamak için her gece yatmadan önce yüzünüzü temizlemelisiniz. Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak ChauDiere nin cilt temizleme köpüğü ve sütünü profesyonel cilt bakımı İzmir işlemlerimizde kullanmaktayız. Ayrıca müşterilerimiz gece temizliği için köpüğü Güzellik Merkezimizden temin edebilirler.

Adım 2: Tonik

Cilt bakım rutininizdeki bir sonraki adım, bir tonik veya sıkılaştırıcı kullanmaktır.

Tonik cildinizi yeniden dengelemeye yardımcı olur, nazik bir şekilde pul pul dökülme sağlar, cildinizi arındırır ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Sıkılaştırıcılar gözeneklerin görünümünü en aza indirmede önemli bir rol oynar ve cildinizin görünümünü yeniden dengelemeye yardımcı olur. Bu adımın serum veya nemlendiricinizi uygulamadan önce gerçekleştirilmesinin nedeni, her ikisinin de sağladığı nemi muhafaza etmektir. Ayrıca Artemis Güzellik Merkezi olarak Cilt Bakımı Karşıyaka konusunda tecrübemizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Adım 3: Maskeler

Haftada 2-3 kez cilt maskesi kullanmak cildinize ekstra bakım vermenin bir yoludur.
Maskeler, kremler, killer, tabakalar ve jeller gibi farklı şekillerde gelir. Kremler ve jeller nemlendirmeye yardımcı olabilir, kil bazlı maskeler fazla yağların dökülmesine ve giderilmesine yardımcı olabilir ve tabaka maskeleri kızarıklığın görünümünü hafifletmeye, nemlendirmeye ve azaltmaya yardımcı olabilecek çok sayıda cilde faydalı bileşenler içerebilir.

4. Adım: Serum

Serum uygulamak sıklıkla fazlalık olarak görülür. Serumlar yüksek konsantrasyonda anahtar bileşenlerle formüle edilir, ancak formüle göre hafiftir, bu nedenle kremler veya losyonlar altında katmanlanabilirler. Bu nedenle nemlendiricilerden önce kullanılırlar, sonra değil.
Teniniz için bir vitamin gibi bir serum düşünebilirsiniz: Cildinizin yüzey katmanına ne kadar faydalı sağlarsanız o kadar iyi görünür.
Ayda en az bir kere Profesyonel Cilt Bakımı yaptırarak hem serum ihtiyacınızı giderebilir hemde ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak sizlere bu kışın soğuk aylarında cildinize ışıl ışıl gelecek bir işlem öneriyoruz üstelik uygun fiyatla her adımı yavaş yavaş ayrıntılı uygulanan profesyonel cilt bakımı işlemi. Randevu için 0537 770 92 69 ve 0 232 364 36 37 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.