Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Sir Ağda Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biz kadınların en büyük sorunu istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Günümüzde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon olmakla birlikte bu yöntemi tercih etmeyenler için sir ağda işlemi etkili olmaktadır. Bu yazımızda Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak sir ağda yöntemi hakkında bilgi veriyoruz.

Günümüzde artık lazer epilasyon teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte, Lazer Epilasyon İzmir ile istenmeyen tüylerden kurtulmak kesin ve kalıcı yöntem olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında ikinci en çok tercih edilen epilasyon çeşidi sir ağda yöntemidir.

Ağda yönteminin tıraş, tüy dökücü kremler ya da diğer yöntemlerden farkı kıl köklerini beslememesidir. Bu sayede ağda tüyleri azaltma özelliğine sahiptir.  

Ağdanın tüyleri azalması için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle işlemi 3-4 sene gibi uzun bir süre düzenli olarak yapmak gerekmektedir. Kıl kökleri bu sayede zaman içerisinde zayıflamaktadır. Bunun dışında ağda yöntemi ile ölü hücreler de temizlenmektedir. Bu yönüyle istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal ve sağlıklı yöntemi olmaktadır.

Tüylerin uzama hızı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 2 3 hafta içerisinde işlem tekrarlanmalıdır. Düzenli olarak yapılan ağdanın tüyleri azaltması için tüylerin uzamasının 3. haftasında ağda yaptırmak gerekir. Yani tüyler iyice uzadığı zaman, (örneğin tüylerin uzamasının 8. haftasında yapılan ağda) aynı etkiyi göstermez, tüylerin azalmasını sağlamaz. Tüylerin azalması için kılların anajen safhasında yakalanması gerekir. Henüz tüyler zayıfken ağda işlemi yapılması ile kıl köklerin zayıflaması sağlanabilir.

Bir diğer önemli nokta ağdanın tüyleri azaltması sir ağda ile olur. Şekerli ağda kullanımı, hazır marketten alınan ağdalar ile bu sağlanamaz. Doğru yöntem ve doğru ağda kullanımı epilasyon işlemin sağlığı için önemlidir.

Uygulanacak bölgenin temizliği oldukça önemlidir. Ağda yapmadan önce uygulanacak bölge su ve sabunla temizlenmelidir. Yağ ve kir, tüylerin yapışmasını engeller. Temizlendikten sonra pudra sürülürse ağda sırasında terlenme engellenmiş olur. Bu sayede kısacık tüyler dahi yapışabilir.

Tüyler hangi yöne doğru çıkıyorsa, ağda o yöne göre sürülmelidir. Ancak ağda bezinin çekildiği yön, tüylerin çıkma yönünün tersine olmalıdır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözüm olarak, Lazer Epilasyon İzmir uygulamalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da sir ağda uygulamalarımızdan yararlanmak için Artemis Karşıyaka Güzellik Merkezimizi ziyaret edin.

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.