Artemis Güzellik Merkezi - Blog

Güzellik Dünyasındaki Gelişmeler İçin Bizi Takip Edin!

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyon’dur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma  sistemli lazer tekniği ile yapılan Buz Lazer Epilasyon İzmir ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Bu yazımızda sizlere Artemis İzmir Güzellik Merkezi olarak lazer epilasyon izmir uygulaması hakkında en çok merak edilen soru olan yaz aylarında lazer epilasyon uygulanması hakkında bilgi veriyoruz.

12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese Lazer Epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere Lazer Epilasyon uygulanabilir.

Derinin yanmaması için soğutma sistemleri kullanılıyor. Geçmişte soğuk jellerle bu soğutma sağlanırken günümüzde soğuk hava üreten kriyo cihazları ile deri yüzeyi soğutulmakta, bu sayede cildin ısıdan zarar görmesi engellenmektedir.

Yeni nesil cihazlarla birlikte uygulamalarda en çok merak edilen soru yaz aylarında lazer epilasyon İzmir uygulaması ile cildin zarar görüp görmeyeceğidir.

Yaz aylarında da lazer epilasyon yapılabilmektedir. Bunun için uygulama yapılan cihaz kalitesi ve profesyonel kişilerce uygulanması önem kazanmaktadır. Ayrıca lazer epilasyon uygulamasından sonra uyulacak bir takım kurallar ile birlikte her mevsimde lazer epilasyon seanslarına devam edilmesi sağlanmaktadır.

Uygulamaya başlamak için Eylül, bitirmek için Mayıs ayını beklemeye gerek yoktur. Herhangi istenen bir zamanda lazer epilasyon uygulamasına başlanabilmektedir.

Yaz aylarında tenin bronzlaşmış olması nedeni ile seans atlamak gerekmez.

Lazer uygulaması sonrasında bölgenin en az 5 gün güneşe maruz kalmaması gerekiyor.  Güneş ışınlarından cildin korunması halinde, her mevsim yapılabilmektedir. Öncelikle işlemden önce ve sonra cildin güneş ışınlarından korunması için düzenli olarak yüksek faktörlü güneş koruyucularının kullanılması ve lazer uygulanacak bölgenin cilt dokusunun nemlendirilmesi gerekir. İşlemden sonra ilk 24 saat içinde uygulamanın yapıldığı bölgeye sıcak su teması engellenmelidir.

Lazer epilasyon Karşıyaka, iğneli epilasyon izmir hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve sizler için hazırlanan özel kampanyalarımızdan yararlanmak için Artemis Güzellik Merkezini ziyaret edebilir, 0 (232) 364 36 37 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için bilgi alınız.